آیتم های آزار دهنده در طراحی سایت


آیتم های آزاردهنده وب سایت

در اینجا به توضیح چند مورد از عوامل آزار دهنده در طراحی وب سایت می پردازیم که در بسیاری از وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد و خیلی از وب سایت ها در آن ها پیشرو هم هستند:

صفحات پاپ آپ
حتما شما هم با این مشکل مواجه شده اید که بعد از باز کردن یک وبسایت به جای باز شدن یک صفحه چندین صفحه همزمان باز می شود که از قضا هیچ ارتباطی با محتوا ندارد! این بدترین حالتی است که یک کاربر می تواند در مراجعه به وب سایت شما تجربه کند که بدون شک غالب کاربران تمام صفحات و حتی صفحه اصلی شما را نیز خواهد بست.

پخش موسیقی خودکار
اغلب کاربرانی که با این اتفاق روبرو می شوند اولین کاری که انجام می دهند صفحه وبسایت شما را خواهند بست؛ و این یعنی از دست دادن یک کاربر، حال تصور کنید در طول روز چند کاربر به خاطر این اتفاق عطای سایت شما را به لقایش خواهند بخشید؟

نبود اطلاعات تماس
نباید برای معرفی راه تماس کاربران را سردرگم کرد. باید اطلاعات تماس مانند آدرس و شماره تماس به راحتی در اختیار کاربران قرار گیرد. استفاده از فرم تماس با ما صرفا کفایت نمی کند.

محتوای نامفهوم درباره ما
در قسمت درباره ما، توضیحات باید به گونه ای باشد که اطلاعات مورد نظر کاربر که می خواهد درباره شما بداند در اختیارش قرار گیرد و مهم است که اطلاعات این صفحه جدی گرفته شود .

عنوان و محتوای نامتقارن
این هم یکی از ناخوشایندترین اتفاقات برای کاربران است. عنوان مطلب یک چیز ولی محتوا چیز دیگر که یقینا نظر کاربران را نسبت به وبسایت شما منفی خواهد کرد. پس همیشه سعی کنید عنوان مناسب و خلاصه انتخاب کنید که معرف دقیق محتوای مربوط به آن بخش باشد.

استفاده از فلش
فایل های فلش در بعضی از مرورگرها نمایش داده نمی شوند. این مساله باعث می شود تا کاربر آنچه که تصور شما از نمایش وبسایت است را نبیند. پس همیشه سعی کنید به جای استفاده از فایل های فلش از جایگزین های مناسب استفاده نمایید.

استفاده نامناسب فونت ها
در انتخاب نوع و اندازه های فونت ها کاملا دقت کنید. انتخاب یک فونت نامناسب هم طراحی زیبا و هم محتوای پر بار را کم تاثیر خواهد کرد. سعی کنید عناوین را از محتوا بزرگتر انتخاب کنید. همچنین از رنگ های مناسب برای نمایش متون استفاده نمایید.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 15 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام