ویروس Cryptolocker


این بد افزار همان گونه که از نام آن هم مشخص است، فایل های شما را به گونه ای رمز می کند که غیر قابل برگشت خواهد بود. اگر آن فایل ها برای شما خیلی اهمیت داشته باشد برای رمزگشایی آن ها باید پول پرداخت کنید و فرد خرابکار در قالب ایمیلی که حاوی یک فایل زیپ شده است، یک پسورد را برای شما ارسال خواهد کرد تا از این طریق بتواند فایلهای رمز شده را به شکل اولیه اش بازگرداند.

ممکن است تا به این جای کار فکر کنید که اتفاق خیلی خاصی هم نیفتاده است و فوقش این است که برای باز شدن فایل رمز شده تان مجبور شده اید مبلغی را پرداخت کنید اما باید بدانید که ماجرا به همین راحتی ختم به خیر نخواهد شد و زمانی که شما به باز کردن فایل با پسورد مورد نظرتان اقدام می کنید، یک بدافزار در سیستم شما به اجرا در می آید که تمام سیستم تان را به تدریج آلوده خواهد کرد. با گذشت مدت زمان مشخصی این بد افزار شروع به رمز گذاری روی فایل های سیستم شما می کند. بعد از آن است که مرتب برای شما پیام هایی ارسال می شود که باید برای باز کردن فایل هایتان پول بدهید. روش این رمزنگاری به صورتی است که به هیچ عنوان امکان برگرداندن اطلاعات وجود نداشته و کلید رمزگشایی آن در سرور کنترل این بدافزار تولید و نگهداری خواهد شد. پس بهتر است که دائما از فایل های خود پشتیبان گیری کنید.

با توجه به غیر قابل بازگشت بودن اطلاعات رمز نگاری شده در این روش، اگر نمی خواهید گرفتار این ویروس شده و کلیه اطلاعات متنی خود را ا دست دهید حتما از اطلاعات خود به صورت مستمر نسخه پشتیبان تهیه نمائید. چرا که در صورت آلوده شدن هیچ راه بازگشتی برای فایل ها وجود ندارد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + هشت =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام