حضور سایت در صفحه اول گوگل


همانطور که می دانید برای هر کسب و کاری حضور در صفحه اول گوگل سرنوشت ساز است، به عبارت دیگر اگر شرکت شما برای موارد مرتبط با خدمات یا کالایتان حین جستجو کاربران در صفحه اول گوگل نمایش داده شود، تماس های بیشتری با شما گرفته می شود و در نتیجه تعداد مشتریان و درآمد شما نیز بالاتر خواهد رفت. در نتیجه یک وب سایت موفق زمانی به اهداف خود خواهد رسید که دارای بازدیدکننده باشد، از این رو وبمسترها بعد از طراحی سایت همواره باید به دنبال راه های افزایش تعداد بازدیدکننده سایت باشند و در حال حاضر یکی از مهمترین راه های موجود برای جذب بازدید کننده، موتورهای جستجوگر هستند که به نوعی تبلیغات متمرکز خواهند بود. زیرا هرکس که به دنبال چیزی می گردد، آنرا جستجو می کند و مسلما در اینترنت موتورهای جستجوگر برای اینکار ساخته شده اند. معروف ترین موتور جستجوگر اینترنتی یعنی گوگل بهترین گزینه برای این منظور است. گوگل سایت ها را بر اساس عبارات کلیدی رتبه بندی می کند و به جستجو کنندگان در چند ده و یا چند صد صفحه نمایش می دهد.
چگونه به صفحه اول گوگل برسیم؟

تبلیغ در گوگل

یکی از سریع ترین راه های نمایش سایت در صفحه اول گوگل استفاده از “Google Adwords” است. گوگل ادوردز سرویس تبلیغاتی اصلی گوگل است و تبلیغات منبع درآمد اصلی این شرکت به حساب می آید، که روش کار آن بر اساس تعریف کردن تعدادی عبارت کلیدی برای هر آگهی است. بدین ترتیب مبلغی در حساب آگهی شارژ می شود تا به ازای تعداد هر کلیک روی آگهی از میزان شارژ حساب کاسته شود. هر زمان که کلمات کلیدی تر و یا رقابت سخت تر باشد، هزینه کلیک بالاتر می رود. این نوع تبلیغات کلیکی گرچه در مواردی بسیار موثر است اما قطعا در مقاطع زمانی بلند مدت هزینه ای سنگین به دنبال خواهد داشت. این سرویس هم اکنون در کشور ما با مشکلات زیادی قابل ارائه است.

بهینه سازی سایت

بهینه سازی رتبه وب سایت در موتورهای جستجوگر فرآیندی بسیار ارزشمند است که باعث افزایش قابل توجه بینندگان وب سایت خواهد شد. از طرفی به دلیل اینکه کسانی که به دنبال اطلاعات مورد نظر می گردند به سایت شما راهنمائی خواهند شد، بیشترین بازدهی را نسبت به سایر روش ها از قبیل تبلیغ در روزنامه، سایت های تبلیغاتی و یا تبلیغ از طریق پست الکترونیک را داراست. همچنین به دلیل اینکه کاربر مورد نظر دقیقا به دنبال محصول و یا خدماتی است که شما سایت خود را برای آن بهینه سازی کرده اید. در این روش شما کاربران هدفمند را به سایت خود راهنمایی می کنید و در واقع بالاترین بازدهی را به ازای بازدیدکنندگان سایت خواهید داشت. توجه به این نکته بسیار ضروری است که اگرسایت جدیدی برای شما طراحی شده است و یا در نظر دارید سایت جدیدی را طراحی کنید، برای قرار گیری وب سایت شما در رتبه های بالا به زمان زیادی نیاز دارید. تا آن زمان چه کارهایی باید انجام دهید؟

انتخاب کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی موضوع بسیار مهمی می باشد که چنانچه درست انتخاب گردد می تواند نقش مستقیمی در موفقیت سایتتان داشته باشد. به طور خلاصه می بایست کلمات کلیدی را به عنوان کلمه کلیدی مناسب انتخاب نمائید که به طور مستقیم مرتبط با خدمات سایت شما باشد و در نظر داشته باشید که کلمات کلیدی بهتر هستند که، جستجوی بیشتری دارند و شما رقبای کمتری در آن کلمه دارید و در عین حال رقبای شما در آن عبارت ضعیف تر هستند.

تولید محتوای مناسب و مفید

بهتر است که عنوان و محتوا تا حد امکان ساده و فاقد پیچیدگی باشد و خواننده را شیفته مراجعات بعدی به سایتتان نماید. از همه مهم تر اینکه شامل مطالبی باشد که برای اکثر جامعه کاربردی می باشد و حاوی مطالب تکراری و کپی برداری شده نباشد.

به سایت های دیگر لینک بدهید

روند منطقی لینک دهی را همیشه در نظر داشته باشید، لینک دهی نباید با شیب تند انجام پذیرد، یعنی مثلا شما در یک هفته اول شروع کنید و بیش از ۱۰۰ لینک به سایتتان دهید، روند باید کاملا طبیعی باشد، اگر گوگل روند غیر منطقی لینک دهی را در سایت شما مشاهده کند، این مورد می تواند برایتان اثر معکوس داشته باشد و اینکه در نظر داشته باشید از سایت های بی ارزش لینک نگیرید، وقتی می خواهید از سایتی لینک بگیرید حتما اعتبار آن را در نظر بگیرید. برای سنجش اعتبار رنک الکسا و رنک گوگل سایت را بررسی کنید. سعی کنید از لینک دادن در سایت های خارجی دوری کنید، الگوریتم کبوتر گوگل برای این منظور ارائه شده است، سعی کنید از لینک های محلی بیشتر استفاده کنید تا لینک دهی در سایت های خارجی

بک لینک های قدرتمند

از آنجایی که backlink به معنای گرفتن لینک از سایت های خوب و پربازدید می باشد و به زبان خودمانی همان مفهوم تبلیغات را می دهد از اهمییت بسیار بالایی برخوردار است و کمک می کند تا بازدیدکنندگان آن سایت را به سایت شما هدایت نماید. Backlink ها شامل دو نوع follow و no-follow می باشند. چنانچه no-follow باشند به ربات های گوگل این پیام را می دهند که این مورد را ادامه ندهند و در واقع هیچ فایده ای در سئو سایت شما نخواهند داشت. تنها backlink های follow اجازه ی ادامه دادن را به ربات های google می دهند و موجب افزایش بازدید کنندگان سایتتان می شوند.
از ابزارهای روز استفاده کنید و الگوریتم های جدید را دنبال کنید

ابزارهای زیادی برای سئو وجود دارند که می توانند آمار تحلیلی مناسبی به شما بدهند. همواره سعی کنید از این ابزارها بهترین استفاده را ببرید و در نظر داشته باشید که هیچ گاه نباید ثابت بمانید زیرا در این صورت از رقبا خود عقب می مانید و همیشه می بایست خود را با الگوریتم های جدید گوگل وفق دهید. این مورد را در نظر داشته باشید که دو عامل الگوریتم های گوگل و وضعیت سایت های رقیب شما همیشه در حال تغییر کردن هستند.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 7 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام