عملکرد NAT Table چگونه است؟


در ابتدا، Request از سمت Private IP، به دستگاهی که وظیفه NAT را بر عهده دارد (Router)، ارسال شده و در بخش خاصی در حافظه Router جهت اعمال تغییرات به صورت موقت ذخیره می گردد. Router آدرس Source IP که همان آدرس IP کلاینت Private می باشد را در Header پکت، با Public IP جایگزین می کند و با ترافیک خروجی به اینترنت می فرستد. (در مواردی که تعداد Request های ارسال شده از یک IP بیش از یک عدد باشد، در این بخش یک Port نیز به IP اختصاص می یابد.)

nat_table

قبل از ترک Packet از Router، تمامی موارد ذکر شده شامل Source IP و Public IP پکت مربوطه، در NAT Table ذخیره می گردد. (رکورد ذخیره شده در NAT Table این امکان را به Router می دهد تا به هنگام دریافت Reply پکت ارسال شده، عملکرد مناسبی داشته و پکت به درستی به Private Client بازگردانده شود.) پس از دریافت پاسخ Request ارسال شده از اینترنت، Router آدرس Private IP کلاینتی که پکت را ارسال نموده است را از NAT Table استخراج نموده و جایگزین Destination IP در هدر پکت دریافتی که همان Public IP روتر ما می باشد می کند.(در صورتی که در مرحله قبل پورت خاصی به IP اختصاص داده شده باشد، در این بخش از آن Port نیز استفاده می گردد.) پس از انجام این تغییر، Router پکت را به سمت Destination اصلی که Private Client است ارسال کرده و رکورد ذخیره شده در ارتباط با این Request را از NAT Table حذف می نماید. لازم به ذکر است هر رکوردی که بدین منظور در NAT Table ذخیره می گردد، نیازمند حدودا ۱۶۰ بایت رم می باشد. البته باید این مورد را در نظر گرفت که فرآیند NAT، با توجه به انواع آن که در زیر توضیح داده شده است، پیچیده تر از این بوده و موارد ذکر شده جهت ارائه درکی پایه از فرآیند Nating در Router می باشد.

  • برچسب ها:
  • NAT
میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + یازده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام