اهمیت شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی


با گسترش شبکه های اجتماعی (از قبیل فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام، وایبر و ….) و با توجه به آمار روز افزون کاربران در این شبکه ها ( 1 نفر از هر 9 نفر در جهان عضو فیسبوک هستند، روزانه 500.000 نفر به کاربران توئیتر اضافه می شوند، یوتیوب ماهانه 490 میلیون بازدید کننده دارد، 3 میلیون کاربر روزانه به فیسبوک می روند و بسیاری آمار دیگر ) بنابراین می توان دریافت که به راحتی می توانید از طریق شبکه های اجتماعی بهترین روش کسب در آمد را داشته باشید.

در شبکه های اجتماعی مشتریان را در جایی که هستند ملاقات می کنید، کالای خود را می توانید به صورت تصویر و یا ویدئو که از تاثیر گذاری بیشتری نسبت به متن برخوردار است قرار دهید و با استفاده از تصاویر محصولات خود را معرفی کنید، برای هر محصول می توانید لایک و کامنت دریافت کنید، در صورتیکه یک مشتری از محصول شما راضی باشد، آن محصول را با دوستان خود به اشتراک گذاشته و همین طور آنها به دیگران… محصول شما در عرض چند دقیقه و یا نهایت چند ساعت به تعداد قابل توجهی از افراد معرفی می شود و باعث می شود که برند شما در ذهن مخاطب ثبت شود.

کسانی که در شبکه های اجتماعی عضویت دارند هر کدام برای خود دارای دوستانی هستند مثلا” میانگین دوستان هر کاربر در فیسبوک 130 نفر می باشد، حال شما در نظر بگیرید که محصول شما در نزد یک شخص لایک بگیرد، آنگاه 130 نفر دیگر می توانند آن پست را ببینند. در واقع تبلیغات دهان به دهان در طی زمان کوتاه به معرفی شدن گسترده محصول شما منجر می شود.

با حضور خود در این شبکه ها به مشتریانتان این امکان داده می شود که با برند شما ارتباط نزدیک داشته باشند و از طرفی حضور شما در رسانه های اجتماعی علاوه بر این بر اعتبار و شهرت شما می افزاید. استفاده از این شبکه ها سرعت شناساندن ما را به مشتریان افزایش می بخشد.
راهکار هایی برای داشتن فالوئر های بیشتر:
در صفحه خود برای جذب بیننده سوالات جالب و قابل حل که زیاد پیچیده نباشد، قرار دهیم به این صورت طرفداران را به فعالیت و کامنت گذاشتن و لایک کردن تشویق می کنیم.
مطالب جدید و جالب در صفحه قرار دهیم تا کاربران تشویق شوند مجدد به صفحه ما بیایند.
آدرس سایت خود را در قسمت کاور صفحه قرار دهیم.
اکثر کاربران برای سرگرم شدن وارد شبکه های اجتماعی می شوند، بهتر است محتواهای طنز آمیز و سرگرم کننده را در صفحه خود قرار دهیم.
در نهایت محتوای جدید را در زمان ها و روز هایی که کاربران بیشتری در شبکه ها می باشند و احتمال جذب کاربران بیشتری است قرار دهیم.

هزینه کردن در شبکه های اجتماعی برای گسترش کسب و کار شما یک ضرورت است و نمی توان آن را هزینه اضافی به حساب آورد. شبکه های اجتماعی با داشتن بالاترین آمار کاربران بهترین و موثر ترین راه برای رونق کسب و کار شما می باشند، حضور شما در شبکه های اجتماعی می تواند باعث افزوده شدن شهرت و اعتبار و به تبع آن افزایش مشتریان و رونق کار شما به میزان قابل توجهی باشد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 1 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام