تبليغات اينترنتی


تبلیغات اینترنتی از سایر رسانه‌ها (مانند صدا و سيما) ارزان تر است و فرآیندي راحت و سریع بشمار مي آيد، گسترده، متمرکز و هدفمند، امكان پيگيری بازديد كننده علاقمند به خدمات و كالاها، وابسته به زمان و مکان خاص نمي باشد، امكان هدف گیری دقیق مخاطبین اصلی، قابلیت سریع و ارزان تحلیل بازخورد و تغییر در رویه، هزينه اولیه کم و حوزه دسترسی وسیعي دارد. و به طور کلی، تبلیغات اینترنتی راه ساده و بسیار تأثيرگذاري برای مطلع كردن فعالان روز دنيا از خدمات يا كالاي افراد به صورت بي دردسر و كم هزينه مي باشد. در صورتي كه تبليغات را درست انجام دهيد در كسب و كار و ميزان درآمد زايي بسيار موثر خواهد بود. راه هاي تبليغات در اينترنت بسيار مي باشد از جمله مواردي كه مي توان به آن اشاره كرد:

استفاده از تابلو و بولتن هاي تبليغاتي در سايت هاي پر طرفدار:
 امروزه بسياري از افراد در بسياري از سايت هاي پرطرفدار و پر بيننده بنرهاي تبليغاتي را در سايت اين افراد فعال مي كنند و بايد توجه داشت كه از روي تعداد كليك بر روي بنر مي توان اثر گذاري بينندگان سايت را پيگيري نمود. فقط اين مورد را در نظر داشته باشيد که در انتخاب سايت براي تبليغات، نوع مخاطبين نسبت به كسب و كارتان می بایست در نظر گرفته شود، مثلاً اگر كار فروش لوازم آرايش را داريد بهتر است از سايتهايي براي تبليغ آگهي استفاده نماييد كه بانوان بيشتري از آن بازديد مي كنند.

استفاده از ارسال ايميل هاي تبليغاتي به يوزرهاي فعال:
 ارسال ايميل هاي تبليغاتي يكي ديگر از راههاي تبليغات عالي بشمار مي رود بدين صورت كه با داشتن ليستي از ايميل اكانت هاي فعال و صحيح، ايميل هايي براي معرفي كار برايشان ارسال مي شود كه ميزان درصد بازكردن ايميل يا كليك بر روي لينكهاي ارسالي قابل پيگيري مي باشد، فقط اين نكته را در نظر داشته باشيد كه از شركت هايي براي ارسال ايميل هاي گروهي جهت تبليغات استفاده نماييد كه مطمئن هستيد مخاطب شما ايميل را پوشه inbox خود باز كند. در بسياري از موارد ديده شده كه مخاطبين ايميل را در پوشه spam مشاهده كرده اند كه در اين صورت هزينه تبليغات شما سوخت مي شود.

 داشتن يك وب سايت در حوزه فعاليت كاري:
    ساده ترين و كم هزينه ترين راه معرفي و تبليغات طراحي يك وب سايت شخصي مي باشد. تمامي كالا يا خدمات را جهت نمايش در وب سايت قرارداده و با قرار دادن شماره تماسي راه ارتباط 2 طرفه را فراهم كنيد.

 در صورت داشتن وب سايت، معرفي به موتورهاي جستجوگر :
 بسياري از افرادي كه كسب و كار يا خدماتي دارند كه در حوزه اينترنت فعاليت مي كنند، براي اينكه سايتشان بيشتر ديده شود هزينه هاي بسياري مي كنند تا سايتشان در موتورهاي جستجوگر در صفحات اوليه سرچ قرار گيرد. بايد در نظر داشت كه اين هزينه ها به مفهوم بهينه سازي SEO سايت مي باشد كه حتما در خصوص كلمه SEO بارها شنيده ايد كه امروزه بازار آن نيز بسيار داغ مي باشد.
 معرفي خدمات يا كالا در گروه هاي خبري يا فوروم ها و شبكه هاي اجتماعي:
  شبكه هاي اجتماعي يا فوروم هايي كه كاربران مدام در حال تبادل نظرات مي باشند محل هاي مناسب و بي دردسري براي تبليغات مي باشند كه البته خيلي از آن ها داراي قوانين خاصي براي تبليغات مي باشند و حتي گاهي ممكن است قوانين تبليغات ممنوع را داشته باشند!
 در صورت داشتن وب سايت استفاده از google advisor: در صورت دادن مبلغي به موتور جستجوگر google، مي توان نتايج دلخواهي را در مدت زمان كوتاهي در صفحات اوليه سرچ مشاهده كرد. اين نكته را نيز در نظر داشته باشيد كه اين كار براي مدت زمان محدود دلچسب خواهد بود.

تبليغات اينترنتي

در بازار پر آشوب اينترنت و رقيب هاي بسيار زياد، انتخاب هر يك از راههاي بالا كمك بسزايي در بيشتر ديده شدن شما و كسب و كارتان و ايجاد ارتباط بيشتر و در نتيجه رونق دادن به كسب و كار شما خواهد داشت. بهترين نتيجه زماني اتفاق مي افتد كه از تمامي راه كارهاي اشاره شده در زمان مناسب استفاده گردد. مثلاً ابتدا سايت دلخواهتان را طراحي كرده سپس بر روي SEO آن كار انجام دهيد و تابلوهاي تبليغاتي خود را در سایت هاي پرطرفدار فعال كنيد، در خصوص تبليغات از ايميل هاي گروهي استفاده نماييد، در اين صورت بازار هدف خود را پس از گذر كوتاه ترين زمان به دست خود مي گيريد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 12 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام