نکات بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل


بازاریابی اینترنتی و ایمیل:
بازاریابی اینترنتی یا همان بازاریابی آنلاین یک روش اینترنتی جهت فروش از طریق وب و ایمیل می باشد، یا به عبارت دیگر نوع پیشرفته بازاریابی سنتی را بازاریابی اینترنتی یا مدرن می گویند. بازاریابی اینترنتی یکی از ارزان ترین راه های جذب و افزایش مشتری و به دنبال آن فروش محسوب می شود. یکی از پرکاربردترین روش های تبلیغات اینترنتی ایمیل مارکتینگ می باشد، که این روش شامل ارسال ایمیل های انبوه به کاربران و ترقیب آنها به بازدید از سایت و به دنبال آن خرید می باشد. جهت راه اندازی بازاریابی اینترنتی ابتدا می بایست یکسری از مراحل را طی کرد که به شرح زیر می باشند: مرحله اول: ایجاد یک وب سایت در ارتباط با حوزه کاری. مرحله دوم: افزایش بازدید از سایت که از دو طریق بازاریابی درون گرا و بازاریابی برون گرا امکان پذیر می باشد. بازاریابی درون گرا مبنی بر این است که بازدیدکنندگان سایت افزایش یابند و بازاریابی برون گرا که شامل تبلیغات در موتورهای جستجو، تبلیغات در نشریات، تلوزیون، رادیو و … می باشد. مرحله سوم: جذب بازدیدکنندگان از طریق بازاریابی ایمیل، ارسال خبرنامه و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل (خرید کننده )

مقایسه بازاریابی مدرن و سنتی:
بازاریابی اینترنتی در مقایسه با بازاریابی سنتی کم هزینه تر می باشد، که همین ویژگی یکی از مهمترین دلایل کشش و ترقیب صاحبان تجارت به این سو می باشد. از دیگر مزیت های این امر اطلاع یافتن و آشنایی کامل کاربران با محصولات و خدمات ارائه شده می باشد، که همین دلیل باعث تاثیرگذاری و علاقه کاربران و توجه آنها به محصول می شود، که از مهم ترین دلایل جذب مشتری و درنتیجه سودآوری بالاتر می باشد.

لغت های پرکاربرد و تاثیر گذار :

رایگان
این واژه باعث جلب توجه مشتری و ترقیب آن به استفاده از محصول می باشد.

گارانتی
برای به حداقل رساندن ریسک مشتری و احساس امنیت از خرید به کار می رود.

همین الان اقدام نمائید
به صورت ناخودآگاه باعث ترقیب و تشویق مشتری به بازدید از سایت می شود.

امن و مؤثر
ضررهای احتمالی را از نظر کاربر به حداقل می رساند.

تضمین برگشت کل پول
باعث دل گرمی و اطمینان کاربر از خرید می شود.

ثروت
یک لغت بسیار مؤثر و مثبت در هنگام خرید است.

در دنیای امروز که بخش مهمی از روزمرگی افراد را اینترنت تشکیل می دهد یکی از راه های مناسب تبلیغات و کسب درآمد از این طریق بازاریابی و تبلیغات اینترنتی می باشد که باعث صرفه جویی در وقت و علاوه بر آن گسترش نوع محصول انتخابی خواهد بود که خود یک مزیت محسوب می شود.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 10 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام