لایه Network در OSI


این لایه شامل سرویسهای مختلف اتصالات Internetworking می باشد ونیز وظیفه مسیر یابی و ارسال بسته های اطلاعات را به بخشهای مختلف توسط Routing Protocol های مختلفی که در این بخش کار می کنند بر عهده Network Layer می باشد. و یا به زبان ساده تر مجموعه پرتکل های مسیریابی) IP( Internet Protocol ، IPX/SPX که جزو پرتکل مسیر یابی نیز می باشند در این لایه کار می کند.

پرتکل هایی که در این لایه کار می کنند عبارتند از : IP, ICMP, ARP, RIP, OSI، IPX ،OSPF و…

تجیزات شبکه ای که در این لایه کار می کنند عبارتند از : Router, Brouter, Frame Relay device ، ATM switch devices و سوییچهایی که در این لایه کار می کنند.

نکته :Brouter ترکیبی ار Router و Bridge می باشد و می تواند بسته هاي Local را از يك طرف شبكه به طرف ديگر با توجه به آدرس مقصد ی که دارندهدايت کند حتي اگر از هيچ پروتكل ارسالي هم پيروي نكنند. بسته هايي كه داراي پروتكل مناسب باشند هم مي تواند طبق مسير مورد نظرخود به دنياي خارج از شبكه Local فرستاده شوند.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 14 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام