لایه Presentation در OSI


پروتکل هایی که در این لایه می باشند بخشی از سیستم عامل و نرم افزار کاربردی و قابل اجرا بر روی یک ایستگاه کاری می باشد و اطلاعات برای نمایش یا چاپ در این لایه قالب بندی شود همچنین کدهای درون داده ها، مانند توالی های گرافیکی خاص، تفسیر می شوند. رمزگذاری داده ها و ترجمه مجموعه کاراکتر ها و فشرده سازی نیز از وظایف این لایه می باشد.

نکته : اطلاعاتی از لایه بالاتر به این لایه تحویل داده می شود با ید طوری به لایه های دیگر تحویل داده شود که وقتی در مقد بدست کار بر رسید هویت خودش را حفظ کرده باشد، مثلا یک عکس کا از کامپیوتر مبدا ارسال می گردد باید به همان شکل در کامپیوتر مقصد دیده شود. پس این یکی از وظایف مهم در این لایه میباشد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 6 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام