Shrink در بانک اطلاعاتی


شرینک در لغت به معناي جمع شدن و يا چروک شدن مي‌باشد و در اصطلاح به معناي مرتب نمودن و يا حذف فضاهاي اضافي ديتابيس مي باشد.  با در نظر گرفتن همين مفهوم مي‌توان گفت Shrink کردن فرآيندي است که در آن فضاي Data File و Log File  مرتب مي‌شود.

فایل های پایگاه داده به دو بخش تقسیم می شوند که یک بخش آن مربوط به همان اطلاعات اصلی پایگاه داده می باشد و بخش دیگر، Log های مربوط به تراکنش های انجام شده روی دیتابیس را شامل می شود. معمولا بخش Log نیز با توجه به عملیات و تراکنش های انجام شده روی دیتابیس حجم زیادی را به مرور زمان اشغال می کند که همین امر منجر به وجود مشکل می شود. طي فرآيند شیرینک دیتابیس فضاي خالي فايل‌هاي بانک اطلاعاتي تا حد امکان از بين رفته و داده‌ها در يک قسمت جمع مي‌گردند.

برای توضیحات بیشتر لطفا روی این لینک کلیک نمائید.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام