عوامل موفقیت در طراحی سایت


1. اهمیت ظاهری وب سایت

برای موفقیت یک سایت نمی توان گفت طراحی وب سایت مهم ترین عامل است ولی اگر سایت شما از حد استاندارد کیفیت طراحی پایین تر باشد کاربر شما را نادیده می گیرد و یا اگر مشابه سایت شما وجود داشته باشد یا کپی کرده باشید بازدید کننده شما را کوچک و غیر حرفه ای می داند. سایتی که خوب طراحی شده باشد به راحتی با بازدیدکننده ارتباط برقرار میکند و سایت شما و برند شما را بزرگ و مثبت جلوه میدهد.

2.دسترسی راحت به محتوای وب سایت

برای موفقیت یک وب سایت باید دسترسی به قسمت های مختلف آسان باشد به طوری که هر کاربر حداکثر با سه کلیک به مطلب مورد نیاز خود برسد. هرچقدر محصولات شما متنوع باشد باید در نظر داشت حداقل مسیر ممکن را برای اطلاعات به کاربر انتخاب کرد.

3. استفاده از اطلاعات منحصر به فرد در طراحی وب سایت

داشتن سایتی با اطلاعات منحصر به فرد بهترین برگ برنده است. سعی کنید در وب سایت خود مطالب مفید و غیر تکراری قرار دهید.

4.سازگاری وب سایت با انواع مرورگرها

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در همه مرورگر های معروف نظیر Firefox, Chrome, safari, … به درستی به نمایش در می آید، زیرا همه کاربران از یک مرورگر یکسان استفاده نمی کنند.

5.اهمیت شبکه های اجتماعی

برای معرفی برند و یا وب سایت خود از شبکه های اجتماعی نباید غافل شد، ایجاد یک صفحه در فیس بوک یا انتشار مطالب و مقالات سایتتان در توییتر و گوگل پلاس و… می تواند در معرفی سایت شما کمک شایانی داشته باشد.

6.پیدا شدن سایت شما توسط دیگران

یکی دیگر از دلایل موفقیت وب سایت پیدا شدن سایت در موتورهای جستجو است. طراحی سایت شما هر قدر هم چشم نواز و زیبا باشد، وقتی کسی نتواند آن را در میان نتایج جستجوی موتورهای جستجو پیدا کند موفق نخواهید بود. بهینه سازی سایت (SEO) یک موضوع مهم است. در حالت مطلوب، شما باید متخصص خدمات سئو وب سایت خود را داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجو می توانند سایت شما را پیدا کنند. سعی کنید که علاوه بر طراحی سایت خود به بهینه سازی هم اهمیت بدهید.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − سه =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام