هارد دیسک های Western Digital Blue


این گروه از هارد دیسک های وسترن دیجیتال قیمت بسیار مناسبی نسبت به کارآیی و امکاناتی که به شما ارایه می دهند داشته و طیف وسیعی از ظرفیت و کارآیی را در اختیار کاربر قرار می دهند. این سری از هارد دیسک ها از ظرفیت 80 گیگابایت شروع شده و به ظرفیت 1 ترابایت بسنده می کنند که البته نسبت به سری Green (سبز) ظرفیت های متنوع تری دارند ولی کم حجم تر هم هستند، با این وجود بازهم قادرند نیازهای قشر متنوعی از کاربران را پاسخگو باشند. سایز هد هارد دیسک های سری آبی 3.5 اینچی بوده و سرعت چرخش هد نیز 7200 دور در دقیقه (7200 rpm) می باشد. حافظه کش این سری 8 تا 64 مگابایت است و اصولاً از طریق دو رابط SATA II با سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه و SATA III با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه به کامپیوتر شما متصل می شوند. فناوری های به کار رفته در ساخت این هارد دیسک ها بسیار قدرتمند و کارآمد هستند و در کل باعث کمتر شدن صدای هارد دیسک، تولید حرارت کمتر و مصرف برق کمتر می گردند.

تکنولوژی NoTouch Ramp Load با حصول اطمینان از اینکه نوک هد، هرگز با دیسک برخوردی نداشته باشد، از هارد دیسک محافظت کرده و موجب کاهش فرسودگى و استهلاک هد و افزایش ضریب اطمینان درایو میگردد. تکنولوژی Advanced Format یا قالب بندی پیشرفته نیز به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی هارد دیسک به کار میرود. تکنولوژی Cool & Quiet به منظور خنک کردن بیشتر هارد دیسک و کم شدن سر و صدای آن و تکنولوژی Shock Guard به منظور بالا بردن مقاومت هارد دیسک در برابر ضربه یا شوک و تکنولوژی Data lifeguard برای حفاظت از داده ها به کار میرود.

سری آبی هارد های وسترن دیجیتال با توجه به قیمت نسبتا پایین (نسبت به سایر سری ها) بازدهی قابل قبولی دارد و برای سیستم های دسکتاپ خانگی گزینه مورد قبولی است.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام