Disk Space چیست ؟


میزان فضا (Disk Space) به مقدار فضای اختصاص داده شده به هر سایت گفته می شود که با توجه به سیاست های شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ متفاوت خواهد بود.

بدین صورت که تمامی اطلاعات هر سایت نظیر ایمیل ها، بانک های اطلاعاتی، اطلاعات سایت و … روی این فضا قرار می گیرد و در صورت استفاده از حداکثر میزان تعیین شده برای فضای دیسک و پر شدن آن، اکانت سایت غیر فعال می گردد. جهت اندازه گیری فضای دیسک از واحد Byte استفاده شده و به صورت مگابایت (MB)، گیگابایت (GB) ، ترابایت (TB) مشخص می گردد. لازم به ذکر است در مواردی که سخت افزار ذخیره سازی به صورت دیسک (Disk) نمی باشد، از اصطلاح Memory Space و در مواردی که حجم بسیار وسیعی از اطلاعات مورد ارزیابی قرار می گیرد از اصطلاح Storage Space به جای Disk Space استفاده می گردد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + یازده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام