DNS Management Tools چیست ؟


فرض کنید شما میل سرور خود را از یک شرکت تأمین نموده اید و هاست مورد نیاز برای وب سایتتان را از شرکت دیگری خریداری نموده اید، حال احتیاج به تغییر رکوردها دارید و نیاز می باشد که رکوردهای میل و یا وب سایت را به IP آدرس های جدید منتقل و یا تغییر دهید.

مدیریت DNS ابزاری است جهت مدیریت DNS Record ها در کنترل پنل های میزبانی و در برخی موارد کنترل پنل دامنه که در اختیار مدیر سایت قرار می گیرد.

DNS Management Tools به صورت مستقیم با DNS Service سرور هاستینگ در ارتباط بوده و برای مدیر سایت قابلیت حذف، اضافه و ویرایش نمودن DNS Record ها از جمله (A Record, Cname Record, Mx Record, Txt Record) را فراهم می سازد.

با توجه به اینکه به دلایل امنیتی در سرورهای اشتراکی دسترسی به  DNS Server برای کاربران وجود ندارد، بدین صورت با استفاده از این ابزار، مدیر سایت به صورت غیر مستقیم به رکورد های تعریف شده ی دامین خود در DNS Service اصلی سرور دسترسی خواهد داشت.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − یک =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام