قابلیت Full-Text Search چیست ؟


Full-Text Search در sql server به کاربران و برنامه های کاربردی اجازه می دهد تا کوئری های full text را بر روی جداول sql server انجام دهد.

قبل از اجرای کوئری های full text در جدول ، مدیر دیتابیس می بایست شاخص index) full text ) جدول را ایجاد نماید. این شاخص  شامل یک یا بیش از یک ستون character base در جدول می باشد.این ستون ها از نوع داده های ذیل پشتیانی به عمل می آورند :
char, varchar, nchar, nvarchar, text, ntext, image, xml, or varbinary(max) ، FILESTREAM

هر شاخص full-text  یک یا بیش از یک ستون جدول را شاخص نمی نماید و هر ستون می تواند  از زبانی مشخص استفاده نماید.

جستجوی Full text جستجوهای زبانی را در مقابل داده های متنی انجام می دهد که اینکار را با  انجام عملیات بر روی کلمات و عبارات  و بر مبنای قوانین زبانها مانند انگلیسی و ژاپنی انجام می دهد.

پرس وجو های Full-text می توانند شامل کلمات و عبارت ساده یا چندین کلمه یا عبارت باشند. پرس و جوی Full text هر سندی که شامل حداقل یک نتیحه مشابه باشد را بر می گرداند(که به عنوان hit شناخته می شود). یک تطابق (نتیجه یا جواب) زمانی اتفاق می افتد که  سند مقصد شامل همه ی اصطلاحات تعریف شده در full text باشد و همچنین با برخی شرایط جست و جو مانند فاصله میان اصطلاحات مطابقت داشته باشد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام