Gray List چیست ؟


Grey List یا لیست خاکستری یک متد برای محافظت از کاربران در برابر دریافت ایمیل های Spam (هرزنامه/ایمیل های تبلیغاتی) می باشد. انتقال دهنده نامه های الکترونیکی (Mail Transfer Agent (MTA)) از لیست خاکستری برای رد (Reject) موقت نمودن ایمیل های ارسالی از فرستنده های نامعتبر استفاده می نماید. بدین صورت تا حد بسیار زیادی از دریافت ایمیل های تبلیغاتی که باعث پر شدن Mail Box می گردند جلوگیری می شود.

 با استفاده از Grey List یا لیست خاکستری، ایمیل هایی که به صورت هرزنامه (Spam) یا تبلیغاتی بوده و از سمت فرستنده های نامعتبر ارسال می گردند، دریافت نگردیده و به صورت موقت رد می شوند و ایمیل در صف انتظار برای دریافت قرار می گیرد. در صورتی که مدت زمان قرار گرفتن ایمیل در صف انتظار به مقدار تعیین شده در Greylist Emails برسد، ایمیل توسط Mail Server مقصد دریافت می گردد. اعتبار سنجی ایمیل ها از طریق سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند تعیین گردیده و Grey List از API موجود روی این سایت ها جهت اعتبار سنجی استفاده می نماید.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 10 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام