GreyList چیست؟


در صورت استفاده از GrayList، ایمیل های ارسال شده به سروری که دارای GrayList فعال می باشد، در مرحله نخست دریافت نمی گردد. در صورتی که پس از گذشت زمان مشخصی از اولین ارسال (حدودا 2 ساعت)، سرور ارسال کننده، مجدد تلاش نماید ایمیل را به دست سرور مقصد رساند، سرور مقصد ایمیل را دریافت نموده و به مدت 3 روز (72 ساعت) ایمیل ارسال کننده را در Allow List خود قرار می دهد.

greylist

اگر چه این روش باعث تاخیر در دریافت ایمیل ها می گردد، ولی این مکانیزم تا حد بسیار بالایی می تواند مانع از دریافت اسپم گردد. چرا که سرورهای ارسال کننده اسپم، در صورت عدم دریافت ایمیل در مقصد، تلاشی جهت ارسال مجدد آن نمی نمایند. لذا ایمیل های اسپم روی سروری که دارای GrayList فعال باشد، دریافت نمی گردند.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + هفده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام