Index Manager در هاستینگ چیست ؟


Index Manager شما را قادر مي سازد تا برای پوشه‌ هایي كه فاقد صفحه خوش‌آمد گویی (فایل هایی از جمله index.html که به عنوان Default Document تعریف گردیده اند) هستند، فایل اجرایی پیش فرض تعریف نمائید.

زماني  که کاربر آدرس پوشه‌ای از سایت را در مرورگر خود وارد می‌کند، صفحه Index  موجود در آن پوشه نمایش داده می‌شود و در صورتی که این صفحه وجود نداشته باشد، لیست تمامی فایل های آن پوشه در مرورگر قابل مشاهده خواهد بود و با توجه به اینکه در این شرایط کاربر قادر به Download تمامی فایل های موجود در آن پوشه می باشد، امنیت سایت را دچار مشکل کرده و اغلب مدیران سایت با این روش مخالف هستند.
با استفاده از قابلیت Index Manager مي توانيد به شکلی که مایلید بر روي پوشه‌هایی که فاقد صفحه Index هستند، صفحه پیش فرض جهت نمایش (Default Document) تعیین نمایید. همچنین با استفاده از سایر گزینه های موجود در  Index Management می توانید مشخص کنید در صورت عدم وجود فایل Index از نمایش نام تمامی فایل ها جلوگیری گردد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام