Microsoft Chart control چیست ؟


Chart control شما را قادر می سازد تا صفحات ASP.Net یا فرم های Application را توسط نمودار های ساده و بصری ایجاد نمایید تا بوسیله آن آنالیزهای مالی و آماری پیچیده را نمایش دهید.

یک تصویر بیش از 1000 کلمه ارزش دارد. این موضوع در مورد تهیه گزارشات بسیار صدق می کند. چارت ها باعث می شوند تا بتوان داده های بی شماری را نمایش داد که هزاران جدول نمی توانند اینکار را انجام دهند. توسعه دهندگان وب زمان زیادی را برای یافتن راهی به منظور بیان داده های عددی در قالب گرافیکی صرف کرده اند. اخیرا انجام چنین کاری نیاز به استفاده از بسته های گزارش گیری و یا تکنیک هایی مانند استفاده از زبان HTML  ، GDI+ ، یا دیگر تکنولوژی ها را دارد.

در سپتامبر 2008 مایکروسافت یک بسته چارت بندی را با نام Microsoft Chart Controls برای محیط Net Framework. نسخه ی 3.5 ارائه داد .

Microsoft Chart Controls مجموعه از چارت ها برای فرم های ویندوزی و برنامه های کاربردی asp.net هستند. بسته Chart Control مجموعه از وسیع از انواع چارت ها را ارائه می دهد. انواع استاندارد Chart مانند نمودار خطی، نمودار میله ای، نمودار Pie و نمودار مثلثی و حبابی در این بسته وجود دارند.

همچنین Chart Controls مجموعه ای جامع از ویژگی های نموداری مانند پشتیبانی از سری های چندتایی، علائم اختصاری، خطوط تجاری و برچسب ها را شامل می شود. برنامه کاربردی که از این چارت ها استفاده می کند، مرتب سازی ، جستجو ، فیلتر و گروه بندی داده های چارت را انجام می دهد. Wizard خاصی برای سفارشی سازی ظاهر چارت ها وجود ندارد اما می توانید از طریق ویژگی ها و الحاق آنها با داده های چارت آنها را نمایش دهید.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 17 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام