NAT چیست؟


می دانیم که جهت اتصال به اینترنت و Send/Receive اطلاعات، می بایست از IP های Public استفاده کنیم و امکان اتصال به اینترنت با IP های Private مانند آدرس های رنج ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۰ مقدور نمی باشد. در صورتی که قصد اتصال به اینترنت از طریق Client ای را داشته باشیم که از IP های Private استفاده می کند، وظیفه دریافت Request از Client و ارسال آن به Internet و تحویل بسته دریافتی از اینترنت به Client، بر عهده Nat یا همان Network Address Translate می باشد. البته NAT تنها محدود به این مورد نبوده و قادر است ارتباط هر دو زوج آی پی Public/Private را نیز برای مقاصد خاص مدیریت نماید.

napt

مرکز انجام عملیات های NAT و در اصل قلب آن، NAT Table می باشد که در Router یا هر دستگاهی که وظیفه انجام NAT در شبکه را عهده دار است، قرار دارد. به هر اندازه که NAT Table بزرگ تر باشد، می تواند اتصالات ورودی بیشتری را به صورت همزمان به شبکه اینترنت هدایت کند و بلعکس. لازم به ذکر است هر چه قدر که NAT Table بزرگتر باشد، مقدار رم بیشتری نیز جهت هندل نمودن Request ها نیازمند است.

  • برچسب ها:
  • NAT
میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام