PAT چیست؟


این روش امروزه محبوبتر از سایر روش ها می باشد. Overloading Nat یکی از انواع Dynamic NAT می باشد و گاهی اوقات به عنوان Dynamic Nat نیز از آن یاد می شود. در PAT این قابلیت وجود دارد که تعداد زیادی Private IP روی یک Public IP توسط روتر Map گردد. فرض کنید در یک کافی نت ۲۰ عدد PC قرار دارد و تمامی این PC ها با استفاده از Private IP توسط یک Router به یکدیگر متصل گردیده اند.

nat

حال اگر نیاز به برقراری ارتباط تمامی این PC ها با اینترنت باشد، می توان تمامی Private IP های اختصاص یافته را به وسیله Overloading NAT به یک Public IP که متعلق به ISP اینترنتی می باشد (IP ثابت) Map نمود و بدین صورت ارتباط PC ها با اینترنت را برقرار نمود. به هنگام خروج درخواست از روتر، Private IP ارسال کننده درخواست با یک پورت در NAT Table ذخیره می گردد و پس از دریافت Reply درخواست ارسالی، با استفاده Nat Table و رکورد ذخیره شده در آن، ارسال کننده شناسایی شده و پکت به آن تحویل داده می شود.

  • برچسب ها:
  • NAT
میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پانزده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام