PHP چیست ؟


پی اچ پی یک زبان اسکریپت نویسی متن باز است که برای توسعه صفحات وب سایت به کار می رود. این زبان اسکریپت نویسی  با زبان HTML ادغام شده است و در کدهای HTML می توان script های PHP را تعریف کرد.

تنها عاملی که زبان پی اچ پی را از زبان اسکریپتی مانند جاوا متمایز می کند این است که کد آن در سرور اجرا می شود و سپس کد HTML آن تولید و در نهایت به کاربر ارسال می شود. در واقع کاربر خروجی برنامه را مشاهده می کند و از اصل کد بی اطلاع است. حتی می توانید وب سرور را به شکلی پیکربندی کنید تا همه ی فایل های HTML را به همراه PHP پردازش کند تا کاربران هیچ راهی برای درک اینکه چه چیزی روی Server قرار گرفته است، نداشته باشند.

مهم ترین نکته در مورد زبان برنامه نویسی پی اچ پی این است که یادگیری آن برای مبتدیان بسیار راحت می باشد و در عین سادگی ویژگی های پبشرفته ای را برای حرفه ای ها ارائه می دهد. توسعه زبان PHP بیشتر بر روی اجرای اسکریپت سمت سرور تمرکز دارد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + پانزده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام