Spam Filtering در سرویس ایمیل به چه معناست ؟


بی شک، یکی از عمده مشکلات کاربران اینترنت و سرویس ایمیل، اسپم ها و یا به زبان ساده تر ایمیل های ناخواسته می باشد که در سرورهای اشتراکی با محدودیت فضای میزبانی، باعث بروز مشکلات عدیده ای خواهد بود چرا که باعث می شود با پر شدن فضای میزبانی، ایمیل های جدید و گاهاً مهم برگشت خورده و به دست کاربر نرسد. یکی از بهترین و کارآمد ترین راه ها برای عدم دریافت این ایمیل های تبلیغاتی و ناخواسته، اعمال فیلتر بر روی آدرس های ارسال کننده این گونه ایمیل ها می باشد.

قبل از توضيح اسپم فيلترينگ شايد براي اكثر كاربران اين سوال پيش بيايد كه اصلا Spam  چيست ؟

اسپم يك ايميل يا پيام الكترونيكي است كه بدون درخواست كاربر براي افراد بي شمار ارسال مي گردد.
بدون شک شما نيز تعداد زیادی از این ایمیل‌های ناخواسته دریافت کرده‌اید. بعضی ادعا می‌کنند که شما را به سرعت ثروتمند می‌کنند، بقیه قول محصولات یا خدمات جدید را می‌دهند، بعضی فضایی از صندوق پستی شما را اشغال می‌کنند و از شما می‌خواهند که ایمیل را به بقیه ارسال کنید یا وب‌سایت مشخصی را ببینید. در جامعه اینترنتی ایمیل های بعضاً تجاری ناخواسته، “اسپم” نامیده می‌شوند. اسپم علاوه بر مزاحمت براي استفاده كنندگان اينترنت، بطور جدی بازدهی شبکه و سرویس‌دهندگان ایمیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

موثرترین روش که در حال حاضر براي  توقف Spam  وجود دارد، استفاده از نرم افزارهای  فیلترینگ اسپم است. اين نوع برنامه ها، کليد واژه های خاصی را در خط موضوع پيام، بررسی و در صورت شناسائی ایمیل به عنوان اسپم، نامه الکترونيکی مورد نظر را حذف می نمايند. برنامه های فیلترینگ اسپم، کليد واژه های مورد نظر را Spell  و آنان را شناسائی می نمايند.  برای  Spell يک کليد واژه، روش های متعددی وجود داشته و در برخی موارد ممکن است فرآيند  Spelling نتايج مطلوبی را به دنبال نداشته و باعث حذف نادرست نامه هائی گردند که تمايل به دريافت آنان را داشته باشيم .

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام