Subdomain چیست ؟


Sub Domain  در  لغت به معنای  زیر دامنه  می باشد و  در  واقع  نامی است  که قبل از دامنه  اصلی قرار گرفته  و با نشانه  dot (نقطه) از  آن جدا  می گردد. بعنوان  مثال  parsdata.com یک دامین ( domain )
و support.parsdata.com یک Sub-Domain به حساب می آید. بیشترین کاربرد ساب دامین مدیریت و ساماندهی وب سایت می باشد.

گاها پیش می آید که تمایل دارید، وب سایتی جدید ولی مرتبط به نام دامنه اصلی ایجاد شود. در این مواقع می توان نسبت به ایجاد Subdomain اقدام نمود که به صورت پیشوند و قبل از نام دومین اصلی تعریف خواهد شد. در حالت پیش فرض زمانیکه ساب دامنه بر هاستی ایجاد می گردد، یک پوشه به نام آن در File Manager هاست ایجاد شده که با قرار دادن فایل های مورد نظر در آن، زیردامنه در اینترنت قابل مشاهده می باشد.  از ویژگی های اصلی Sub-Domain این است که فولدر ایجاد شده ساب دومین به صورت پیش فرض از منابع میزبانی مربوط به دامین اصلی استفاده می کند، اما چنانچه قصد دارید ساب دامنه به سرور دیگری به غیر از سرور فعلی، اشاره نماید می توان از منابع و تنظیمات آن سرور بهره برد. این موضوع در صورتی کاربرد دارد که به عنوان مثال سایت اصلی لینوکسی باشد و نیاز باشد که بخشی با کدنویسی NET. در اختیار کاربران قرار گیرد. این امر به سادگی و با ایجاد یک ساب دامین و اشاره آن به میزبانی ویندوزی، صورت می پذیرد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 16 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام