تفاوت SEO و SEM در طراحی وب سایت چیست ؟


SEO چیست؟

سئو یا Search Engine Optimization هدف آن رعایت قوانین موتورهای جستجو برای قرار گرفتن در رتبه های بالاتر در نتایج است. فرایندی که در سئو انجام می شود به این صورت است که کدها با قواعد خاصی در صفحه تعریف می شوند، مثلا اینکه لینک به صفحات دیگر طبق چه اصولی باشد یا عنوان ها در چه کدی قرار بگیرند.
به طور کلی مهمترین موارد SEO عبارتند از:

    استفاده از بهترین کلمات کلیدی
    استفاده درست از تگ Title
    انتخاب نام درست فایل فارسی یا انگلیسی
    استفاده از description در تگ Meta
    ایجاد یک صفحه با لینک های جالب
    استفاده از مشخصات ALT و Title در تگ های img و a
    فایل robots.txt ( اختیاری ولی مهم)
    تبعیت از استانداردهای W3C

SEM چیست؟

SEM یا Search Engine Marketing به معنای بازاریابی با موتورهای جستجو است. در SEM هدف نهایی افزایش فروش است، در SEM آمارهای سایت تحلیل می شوند و حتی ممکن است ساختار کلی سایت تغییر کند.
به طور کلی مهمترین موارد SEM عبارتند از:

    انتخاب کلمات کلیدی مناسب
    بررسی وضعیت رقبا
    خرید BackLink ( به پیوندهایی که از سایتهای دیگر به سایت شما داده می شود BackLink می گویند)
    تبلیغات در سایت های دیگر
    تحلیل آمارها
    تغییرات در ساختار وب سایت

تفاوت SEO , SEM در چست؟

یکی از مهمترین مثال ها برای SEM تبلیغات در خود گوگل است. سرعت بالای SEM و نتایج  چشمگیر، به نوعی می باشد که پیشرفت سریعی به دنبال آن می آید، ولی هزینه های آن زیاد و اثر بخشی کوتاه مدت است. در صورتی که SEO نیاز به صبر و زمان بیشتری است اما اثر بخشی آن طولانی تر می باشد.
مهمترین نکته ای که باید در نظر داشت این است که همیشه اول سئو بعد سیم ،یعنی برای SEM حتما باید با رعایت اصول SEO بستر مناسب از قبل فراهم شده باشد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 12 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام