Web Based Control Panel چیست ؟


 به هنگام تهیه سرویس میزبانی و جهت مدیریت سرویس خریداری شده Control Panel ای در اختیار مدیر وب قرار داده می شود. با استفاده از این کنترل پنل که تحت وب (Web-base) بوده و از هر سیستم کامپیوتری که به اینترنت متصل باشد، امکان دسترسی به آن وجود دارد، می توان Setting پیش فرض را تغییر داد و تنظیمات متفاوتی برای سرویس هاستینگ خریداری شده اعمال نمود. یکی از این تنظیمات تغییر نسخه Net. می باشد.

 یکی از امکاناتی که در میزبانی ویندوز ارائه می گردد، پشتیبانی از Net. در نسخه های متفاوت از جمله (.Net 2 , .Net 3, .Net 3.5, .Net 4, .Net 4.5, .Net 4.5.1) می باشد. با توجه به برنامه نویسی هر سایت می بایست نسخه ای متفاوت از Net. جهت اجرای صحیح برنامه آن سایت Set گردد. قابلیت تغییر نسخه Net. از طریق Internet Information Service یا به اختصار IIS و از طریق ورود به محیط Windows سرور وجود دارد. با توجه به اینکه جهت حفظ امنیت اطلاعات، دسترسی مستقیم به سرور برای کاربران روی سرورهای Share (اشتراکی) وجود ندارد، اعمال تغییرات هاستینگ از جمله تنظیمات Net. از طریق کنترل پنل انجام می گردد که به این قابلیت Web-Based ASP.NET Control Panel گفته می شود.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام