Web Server Gateway Interface یا WSGI چیست؟


WSGI یک سرور، یک ماژول Python، یک Framwork یا API یا هر نرم افزار دیگری نیست.
Web Server Gateway Interface یا به اختصار WSGI جزئیاتی است که چگونگی ارتباط یک وب سرور با یک برنامه تحت وب یا یک Framework نوشته شده به زبان برنامه نویسی Python را شرح می دهد. همچنین مشخص می نماید چگونه برنامه های تحت وب سازگار با WSGI، با یکدیگر می توانند یک درخواست یا Request را Handle نمایند.

سروری که WSGI روی آن فعال است (در اصطلاح با WSGI سازگار است.) تنها Request های ارسال شده از سمت Client را دریافت نموده و به برنامه مقصد می رساند و سپس پاسخ این Request را از برنامه دریافت نموده و به Client باز می گرداند. لازم به ذکر است WSGI کار دیگری به جز مورد ذکر شده انجام نمی دهد.

figure1

WSGI در تاریخ 26-Sep-2010 توسط P.J. Eby ایجاد گردیده است. شما می توانید جهت مشاهده جزئیات بیشتر آن از این لینک استفاده نمائید.

https://www.python.org/dev/peps/pep-3333/
میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 13 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام