راهنمای ثبت دامنه در ریجاکس


دامنه، در اصل همان نام سایت، یعنی نامی است که وب سایت شما از آن طریق قابل دستیابی می باشد.

جهت ایجاد سرویس میزبانی در ریجاکس، ابتدا وارد صفحه نخست سایت شده و پس از وارد نمودن نام دامنه در قسمت مشخص شده، روی گزینه “بررسی قابلیت ثبت” کلیک نمائید.

در صورتی که در سایت Login نکرده باشید، باید در این صفحه مجدد روی گزینه “جستجو” کلیک نمائید. در صورتی که قبلا Login کرده باشید، این صفحه نمایش داده نخواهد شد.

پس از مشاهده این پیغام که به معنای آزاد بودن دامنه است، روی “افزودن به کارت” نمائید.

روی گزینه “تکمیل سفارش” کلیک نمائید.

این بخش برای دامنه هایی که پسوند ir دارند نمایش داده می شود. برای اینکه دامنه در سایت nic در پنل خودتان ثبت گردد، می بایست شناسه ایرنیک خود را در بخش مشخص شده وارد نمائید.
نکته: در صورتی که شناسه ایرنیک ندارید، روی گزینه “ساختن شناسه جدید در ایرنیک” کلیک نمائید و سپس مراحل را ادامه دهید.

روی گزینه “ادامه” کلیک نمائید.

در این بخش می توانید دوره ثبت دامنه ی خود را انتخاب نمائید. همچنین اگر برای سرویس میزبانی کد تخفیف در اختیار دارید، می توانید در بخش مربوطه وارد نموده و روی “معتبرسازی کد” کلیک نمائید.

روی گزینه “پرداخت نهایی” کلیک نمائید.

اگر قبلا عضویت خود را ایجاد نموده اید، روی گزینه “قبلا ثبت نام کرده اید” کلیک نمائید. در غیر این صورت می بایست جهت عضویت و ثبت دامنه، فرم مربوطه را تکمیل نمائید.

در پایان جهت هدایت به درگاه پرداخت، روی گزینه “تکمیل سفارش” کلیک نمائید.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام