ارائه یک روش جدید برای بازیابی اطلاعات گوشی‌های هوشمند


دانشمندان موفق به توسعه یک تکنیک جدید شدند که می‌تواند به مقامات کمک کند تا در هنگام رسیدگی به جرائم، داده‌های گوشی‌های هوشمند را جمع آوری کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، افزایش استفاده از فناوری تلفن همراه در جامعه سبب شده تا  امروزه اطلاعات در حافظه گوشی‌های هوشمند ذخیره شده و به عنوان مدرک مهمی در صحنه‌های جرم مورد استفاده قرار گیرد.

این روش جدید که RetroScope نام دارد، تمرکز خود را بر روی رم گوشی‌های هوشمند قرار داده است.

محققان با استفاده از این روش جدید قادر هستند تا اطلاعات سودمندی را در موقع مناسب برای کشف علت جرم و جنایت و یا یک حمله بدست آورند.

برای کشف داده های موجود در گوشی‌های هوشمند، محققان به جای تمرکز بر جستجوی  داده‌ها، بر روی کد رندر گرافیکی گوشی متمرکز شدند که می‌تواند برای به دست آوردن داده‌ها  و نمایش داده‌های قبلی از آن استفاده کرد.

RetroScope از چارچوب‌ رندر رایج که توسط سیستم عامل اندروید برای صدور یک فرمان استفاده می‌شود بهره گرفته و  بسیاری از صفحه نمایش‌های قبلی را که در حافظه فرار هر برنامه اندرویدی وجود دارد بدست می‌آورد.

صفحات بازیابی شده با آخرین صفحه که توسط برنامه نمایش داده شده است شروع شده و با ترتیبی که قبلا نمایش داده شده است نمایان می‌شوند.

هر چیزی که بر روی صفحه نمایش در زمان استفاده نشان داده شده توسط این نرم افزار قابل بازیابی است.

در آزمایشات، RetroScope با موفقیت توانست در 15 برنامه، از سه تا 11 صفحه که قبلا نمایش داده شده بود را بازگردانی کند.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − سه =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام