ارسال نامه به اوباما، با ربات جدید کاخ سفید برای فیسبوک


این روزها ماهیت نامه نگاری هم تا حدی زیاد تغییر کرده است جنبه جدیدی به خود گرفته است. دنیای تکنولوژی همه چیز را تغییر داده است و اگر تا دیروز تنها اشخاصی خاص نوان نوشتن نامه با شخصیت ها مهمی مانند رئیس جمهور آمریکا را داشتند، اکنون همه میتوانند با باراک حسین اوباما نامه نگاری کرده و درخواست ها و گلایه های خود را به گوش وی در کاخ سفید برسانند.

به گزارش «تابناک» روز گذشته کاخ سفید اقدام به انتشار و عرضه یک ربات جدید برای پیام رسان فیسبوک کرده است که به همه کاربران از سراسر دنیا اجازه میدهد اقدام به ارسال پیام برای رئیس جمهور آمریکا کنند.

نحوه کار این ربات بسیار ساده است و وقتی پیام ها از طریق آن ارسال میشود مستقیما به قسمت اداره مکاتبات ریاست جمهوری کاه سفید میرود. جایی که تمامی نامه هایی که به باراک حسین اوباما نوشته شده نیز مستقیما به آنجا رفته است تا در صورت لزوم و صلاح دید به دست رئیس جمهور آمریکا برسد.

در مورد این ربات نکته چندان خاصی وجود ندارد و از زمان شکل گیری جمهوری در ایالات متحده افراد مختلف در داخل و خارج آمریکا با رئیس جمهور این کشور نامه نگاری کرده اند. این ربات در واقع یک راه دیگر برای ارتباط با رئیس جمهور آمریکا است.

اما در حالی که این ربات به نظر بسیار ساده می آید، این واقعیت که کاخ سفید با سرعت به پلتفرم فیسبوک و امکان جدید آن یعنی ربات ها متوسل شده است نشانه ای از اهمیتی است که دولت ایالات متحده برای ارتباط نزدیک با شهروندان این کشور و بهبود شرایط برای آنها قائل است.

قطعا ربات کاخ سفید کار چندان عجیبی نسبت به سایر ربات های پیچیده فیسبوک صورت نمیدهد. فیسبوک در بهار امسال اقدام به انتشار و عرضه قابلیت جدید استفاده از ربات ها کرد تا به برند ها و سازمان ها اجازه تولید اپ های جمع و جوری را بدهد که مستقیما با پیام فیسبوک ادغام شوند. این رباتها با هدف یکپارچه سازی ارتباطات مشتریان و کاربران با سازمان ها صورت گرفت.

برخی از این ربات ها بسیار پیچیده هستند و کارهای زیادی را در این ارتباط صورت میدهند، اما ربات کاخ سفید برای یک منظور بسیار ساده طراحی شده است: پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال ضربه بزنید. این تمام چیزی است که ربات برای انجام آن لازم دارد.

نکته دیگر آنکه روزانه هزاران شهروند آمریکایی به اوباما نامه و پیام ارسال میکنند که این پیام ها و نامه ها موضوعات متفاوتی هم دارد. اداره ارتباطات ریاست جمهوری همه این پیام ها را میخواند و آنها را به اداره مربوطه ارجاع میدهند.

اما اکنون سال 2016 است و بسیاری از مردم دیگر ترجیح میدهند مکاتبات خود را به شکل دیجیتال صورت دهند و به همین دلیل است که کاخ سفید با یک حرکت جالب توجه ارسال پیام برای رئیس جمهور آمریکا را ساده تر از همیشه میسازد. و چه چیز بهتر از یک پیام رسان محبوب که بیش از 900 میلیون نفر کاربر، نه تنها در ایالات متحده بلکه در سراسر دنیا دارد.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام