عرضه نسخه اندرویدی Microsoft Flow


Microsoft Flow که در واقع جدی‌ترین رقیب سرویس پرطرفدار IFTTT به حساب می‌آید به‌طور رسمی برای سیستم‌عامل اندروید عرضه شد. به گزارش وب‌سایت Engadget، این سرویس در ماه آوریل برای استفاده کاربران در رایانه‌های رومیزی عرضه شده بود و پس از آن بلافاصله نسخه ویژه iOS آن در اپ‌استور اپل منتشر شد. Flow عملکردی کاملا مشابه با IFTTT دارد اما تمرکز بیشتر آن روی محصولات مایکروسافت نظیر آفیس 365 و ابزارهایی مانند Mailchimp و Salesforce است.

با این تفاسیر از این سرویس می‌توانید در خودکارسازی هر چه بیشتر فرایندهای دلخواه استفاده کنید. به عنوان مثال، با دریافت یک ایمیل خاص می‌توانید هشدار متنی جداگانه‌ای را نیز دریافت کنید و یا حتی می‌توانید توییت‌هایی که هشتگ خاصی را در دارند در کانال‌هایی از سرویس Slack منتشر کنید.

نسخه اندرویدی این نرم‌افزار همان‌گونه که در نسخه مخصوص iOS مشاهده کرده بودیم، بیش از هر چیز روی مدیریت سرویس‌های موجود تمرکز دارد تا ایجاد نمونه‌های جدید. کاربران با استفاده از این نرم‌افزار، نظارت کاملی هم بر فعال‌سازی یا غیرفعال کردن ادغام سرویس‌ها (که مایکروسافت از آن‌ها با عنوان “Templates” یاد می‌کند) خواهند داشت.

IFTTT مخفف جمله If This Then That است. یک اپلیکیشن که کارش انجام شرط‌های شما است. برای مثال اگر می‌خواهید عکسی که در اینستاگرام منتشر کرده‌اید در فیسبوک و توییتر هم باشد، نیاز نیست این کار را خودتان دستی انجام دهید. بلکه می‌توانید یک شرط بگذارید که اگر عکسی در فلان شبکه اجتماعی منتشر شد، آن را در سایر شبکه‌ها هم منتشر کن. این کد که به زبان ساده برنامه ریزی می‌شود همین امر را برای شما به صورت خودکار ممکن می‌کند.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − پانزده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام