بد افزار جدید اندروید Loapi میتواند به تلفن شما آسیب فیزیکی برساند


با توجه به افزایش بی سابقه ی اخیر قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، نه تنها هکر ها، بلکه حتی مالکان وب سایت های پر بازدید نیز به فکر استفاده از CPU کامپیوتر بازدید کنندگان جهت استخراج اینگونه ارزها افتادند.

همین چند وقت پیش بود که سایت هایی از جمله

 

 

حال بد افزار جدیدی با نام بر روی گوشی های اندروید نیز کاری مشابه انجام میدهد. این بد افزار عملیات های مخربی از جمله استخراج ارزهای دیجیتال، حملات DDos، بمباران تبلیغاتی، ارسال ترافیک های غیر مجاز، ارسال SMS، دانلود و نصب سایر بدافزارها، را بر روی دستگاه اندرویدی شما مدیریت کرده و با توجه به اعلام محققان ، میتواند در کمتر از 2 روز باعث آسیب جدی در باتری دستگاه شما شود.

این بد افزار در برابر حذف شدن مقاومت میکند. اگر برنامه ای بخواهد آن را حذف کند، طوری رفتار میکند که آنتی ویروس آن برنامه را مخرب شناسایی کرده و خود را از دست آن میرهاند، همچنین میتواند با قفل کردن گوشی، خاموش نمودن صفحه نمایش و اینگونه موارد در برابر حذف شدن دستی مقاومت کند.

 

خبر خوب این است که این برنامه در قرار ندارد و تنها از طریق Source های دیگر قابل دانلود و نصب است.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهارده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام