نحوه ذخیره تنظیمات در Cisco


همانطور که می دانید تنظیمات انجام شده در سیستم در حافظه RAM بصورت باز می ماند و بعد از اینکه سیستم به هر دلیل reboote گردد این تنظیمات از بین خواهد رفت. برای اینکه از این موضوع جلوگیری گردد باید این تنظیمات در NVRAM ذخیره گردد تا بعد از بوت شدن سیستم این تنظیمات از حافظه فراخوانی گردیده و سیستم با آنها شروع به کار کند. برای انجام این عمل باید از دستور copy running-config startup-config بصورت زیر استفاده نمایید:

Switch#copy running-config startup-config Destination filename [startup-config]? Building configuration... [OK] 

هنگامی که این دستور را میزنید و دکمه Enter را فشار میدهید از شما سولی می پرسد: نام فایل مقصد. دکمه Enter را بزنید تا تغییرات ذخیره گردد. برای پاک کرئن محتویات NVRAM نیز می توانید از دستور Destination filename به شکل زیر استفاده نمایید:

Switch#erase startup-config Erasing the nvram filesystem will remove all configuration files! Continue? [confirm] [OK] Erase of nvram: complete %SYS-7-NV_BLOCK_INIT: Initialized the geometry of nvram 

این نکته را به یاد داشته باشید که برای پاک کردن تغییرات از شما پیغام تایید می خواهد و شما می توانید این تایید را با زدن دکمه Enter ویا زدن حرف Y انجام دهید. اگر هم نخواستید این عملیات انجام شود با زدن دکمه N در مقابل عبارت تایید این عملیات را منتفی نمایید.

Switch#erase startup-config Erasing the nvram filesystem will remove all configuration files! Continue? [confirm]n 
میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام