دستور Show logging در Cisco


با استفاده از این دستور شما می توانید وضعیت خطاهای Syslog ، اتفاقاتی که در طول Logging به سیستم داشته اید را مشاهده کنید. این دستور همچنین اطلاعاتی در مورد پارامتر های SNMPکه مربوط به پیکربندی آن نیز می شود را هم به شما نشان می دهد.

Router# show logging
Syslog logging: enabled
Console logging: disabled
Monitor logging: level debugging, 266 messages logged.
Trap logging: level informational, 266 messages logged.
Logging to 192.168.10.157
SNMP logging: disabled, retransmission after 30 seconds
0 messages logged

برسی فیلدهای مختلف

Logging console

در این بخش سطح ورود به سیستم از طریق Console مشخص می شود.به صورت پیشفرض این بخش فعال می باشد.

Logging buffered

با استفاده از این دستور شما مشخص می کنید پیامهای Logging به داخل بافر رفته و آنجا ذخیره گردند.بصورت پیشفرض این سطح نیز فعال است.

logging monitor

با استفاده از این دستور شما می توانید پیامهای Logging را به محیط Virtual ی که در آن هستید فراخوانی کنید. برای غی فعال کردن این دستور می توانید از no logging monitor استفاده کنید.

logging trap

با فعال شدن این فیلد شما می توانید تمامی پیامهای صادر شده ازجانب Syslog را به یک سرور مشخص( Syslog server ) ارسال نمایید تا در آنجا ذخیره گردند.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + ده =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام