استفاده از پیوند یکتای فارسی (pretty-permalinks) در سرورهای ویندوزی


۱. در IIS Manager سرور پس از انتخاب نام سایت از بخش Sites بر روی ماژول URL Rewrite دو بار کلیک کرده تا وارد تنظیمات آن شوید. ( در صورتی که این ماژول را نمی بینید بر روی سرور شما نصب نیست و می توانید توسط Web Platform Installer آن را نصب کنید.) پس از ورود به تنظیمات URL Rewrite از سمت راست صفحه بر روی گزینه View Server Variables کلیک کنید. (اگر این گزینه را نمی بینید نسخه ماژول URL Rewrite شما کمتر از ۲ می باشد و برای استفاده از این امکان می بایست به نسخه ۲ ارتقا دهید.) پس از ورود به این بخش از سمت راست صفحه بر روی گزینه Add کلیک کرده و در کادر باز شده مقدار REQUEST_URI را اضافه کنید.
۲. پس از افزودن مقدار REQUEST_URI می بایست کد زیر را به فایل web.config خود اضافه کنید.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <configuration> <system.webServer> <rewrite> <rules> rule name="WordPress Rule" stopProcessing="true"> <match url=".*" /> <conditions> <add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsFile" negate="true" /> <add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsDirectory" negate="true" /> </conditions> <action type="Rewrite" url="index.php" /> <serverVariables> <set name="REQUEST_URI" value="{UNENCODED_URL}" replace="true" /> </serverVariables> </rule> </rules> </rewrite> </system.webServer> </configuration>  

پس از انجام این موارد امکان استفاده از پیوند یکتای فارسی برای شما فراهم خواهد شد. توجه داشته باشید اگرچه در این پست نحوه استفاده از لینک های فارسی برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شرح داده شده است، این روند برای سایر سیستم ها نیز پاسخگو است و با انجام مراحل یک و دو شما می توانید از لینک های فارسی برای وبسایت های خود و سایر سیستم های مدیریت محتوا (مانند جوملا) استفاده کنید.

میلاد خوشدل

در حوزه‌ی امنیت وب و شبکه فعالیت می کند، عاشق پارکور است و مدیریت دیتاسنتر، امن سازی شبکه های مخابراتی و کابلی و برنامه نویسی وب و موبایل از تجارب کاری او می باشد. او در حال حاضر بنیانگذار ریجاکس است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 13 =


تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام