حذف فایل ها با تعداد بالا با استفاده از Command Prompt

اگر مدیر یک سرور اشتراکی ویندوز هستید، قطعا با مشکلاتی از قبیل روبرو شدن با فایهای بسیار حجیمی که میتوانند برای سرور ضروری یا غیر ضروری باشند شده اید.

این فایل ها میتوانند فایل های حجیم متنی باشند که به تعداد بسیار بالا به علت ثبت Log ها در سرور ثبت میگردند. این لاگ ها ممکن است توسط وب سرور هایی نظیر IIS روی سرور ثبت گردند و یا ممکن است فایل های لاگ حجیم ویندوز باشد که از طریق Event Viewer قابل مشاهده و دسترسی برای مدیر سرور میباشد. در برخی موارد این فایلهای حجیم در پوشه ای با نام Temp در سرور قرار میگیرند و حاوی اطلاعات Cache شده بوده و استفاده ضروری و مهمی ندارند.

اگر مدت زمان زیادی این پوشه مورد بررسی قرار نگیرد (مدتی در حدود چند ماه ) و تراکنش سرور نیز به دلیل لیست شدن تعداد زیاد سایت ها روی وب سرور آن بالا باشد، حجم فایل های متنی در این دایرکتوری به بیش از 10 گیگا بایت میرسد. علاوه بر این مورد دیگری نیز نیاز به توجه دارد و آن تعداد بالای این فایل هاست. تعداد این فایل ها در این حجم به چیزی بیشتر از چند میلیون فایل متنی میرسد که عملا باز نمودن این صفحه را از طریق GUI غیر ممکن میسازد. با توجه به قرار گرفتن این پوشه در درایو C در صورت پر شدن حجم این درایو شما ناچار به خالی نمودن اطلاعات Temp شده این دایرکتوری میباشید.

بدین منظور میبایست جهت حذف فایل ها از روش Script نویسی در برنامه Command Prompt ویندوز استفاده نمایید.

جهت انجام این کار کلید های ترکیبی Win+R را فشرده تا صفحه Run اجرا گردد و در آن عبارت cmd را تایپ و کلید Enter را بفشارید. سپس در صفحه سفید نمایش داده شده میبایست دستور ذیل را وارد نمایید.

Del C:\Windows\Temp\*.*

این دستور کلیه فایل ها (دقت نمایید این دستور روی پوشه ها عملی انجام نمیدهد.) را در مسیر مشخص شده حذف مینماید.

ارسال شده توسط میلاد خوشدل