ست نمودن ODBC DataSource Connection برای بانک اطلاعاتی Access در ویندوز

Data Source ارتباط با دیتابیس را از طریق درایور ODBC فراهم می آورد. DSN شامل نام دیتابیس ، فولدر ، درایور دیتابیس ، نام کاربری و کلمه ی عبور دیتابیس می شود. زمانیکه شما یک DSN را برای یک دیتابیس خاص می سازید،از همین DSN در برنامه کاربردی خود به منظور فراخوانی اطلاعات از دیتابیس استفاده می نمایید. سه نوع DSN وجود دارد : System DSN : می تواند توسط هر کسی که به سیستم دسترسی دارد مورد استفاده قرار گیرد. اطلاعات DSN در رجیستری ذخیره می شود. User DSN : برای یک کاربر خاص ساخته می شود و همچنین اطلاعات آن در رجیستری ذخیره می شود. File DSN : اطلاعات dsn در فایل text ذخیره می شود پسوند اینگونه فایلها DSN. است. DSN اغلب توسط صفحات asp و زبان برنامه نویسی visual basic و زمانیکه نیاز به فراخوانی داده ها از دیتابیس باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد. DSN Connectionless نیز بدین معنی است که به جای استفاده از DSN برای اتصال توسعه دهندگان اطلاعات لازم برای اتصال را از برنامه کاربردی دریافت می نمایند. برنامه نویسان برای هر دیتابیس یک DSN مجزا می سازند . برای اتصال به یک دیتابیس خاص DSN مربوط به آن در برنامه مشخص می شود. جهت ساختن یک کانکشن ODBC برای Access مطابق راهنمای ذیل اقدام نمایید. وارد مسیر ذیل شوید.

Start > Settings > Control Panel > Administrative Tools > Data Sources (ODBC).

در تب System DSN روی گزینه Add کلیک نمائید.

 
boot main page
 

گزینه Microsoft Access Driver (*.mdb) را انتخاب نموده و روی Finish کلیک نمایید. اگر سیستم شما 64 بیتی است، وارد مسیر ذیل شوید.

control panel -> administrative tools

روی data sources(ODBC) راست کلیک نموده و وارد properties شده و در تب shortcut مقدار path را از

%windir%\System32\odbcad32.exe

به

%windir%\SysWOW64\odbcad32.exe

تغییر دهید.

 
boot main page
 

Data Source Name خود را وارد نمایید. در اینجا ما نام TestChannel را داریم. در زیر مجموعه Database روی یک بانک جدید ساخته یا فایل از پیش موجود را انتخاب نمایید.

 
boot main page
 

روی کلید OK برای اتمام پروسه کلیک نمایید.

 
boot main page
ارسال شده توسط میلاد خوشدل