سیستم مدیریت محتوای وردپرس

ریست کلمه عبور ورود به وردپرس

در صورتی که مشخصات ورود به پنل وردپرس را فراموش نموده اید، با مطالعه ی این دانشنامه می توانید آن را بازیابی نمائید.

مرحله اول: اطلاعات بانک اطلاعاتی وردپرس در فایلی با نام wp-config.php در پوشه اصلی وب سایت شما بر روی هاست موجود است که می توانید با استفاده از File Manager کنترل پنل هاستینگ و یا FTP نسبت به مشاهده ی آن اقدام نمائید. در اینجا ما از کنترل پنل DirectAdmin برای مشاهده مشخصات استفاده می کنیم.

پس از ورود به کنترل پنل، همانطور که در تصویر مشخص است روی File Manager کلیک می کنیم.

اطلاعات وردپرس در پوشه public_html وجود دارد. بر روی این پوشه کلیک کنید تا وارد آن شوید.

روی گزینه Edit در کنار فایل wp-config.php کلیک کنید تا محتویات آن که شامل مشخصات ورود به بانک اطلاعاتی است را مشاهده نمائید.

نام کاربری، نام بانک اطلاعاتی و کلمه عبور ورود به بانک اطلاعاتی در این بخش قابل مشاهده است. این مشخصات را در جایی نزد خود نگه دارید تا در مرحله بعدی با استفاده از آن وارد بانک اطلاعاتی شویم.

مرحله دوم: خوب امیدوارم مرحله اول را بدون مشکل انجام داده باشید. در مرحله دوم ما با مشخصات به دست آمده در مرحله نخست وارد بانک اطلاعاتی می شویم. معمولا بانک اطلاعاتی وردپرس MySQL در نظر گرفته می شود و نرم افزار مدیریت آن هم برای هاست های اشتراکی و بعضا نیمه اختصاصی PhpMyAdmin می باشد. وارد نرم افزار PhpMyAdmin هاست خود شوید. (در صورتی که مسیر ورود به آن را نمی دانید، این مسیر را از شرکت ارائه دهنده ی خدمات هاستینگ خود جویا شوید، معمولا این مسیر به این صورت است: http://www.Domain/phpmyadmin که منظور از Domain نام دامنه ی شماست.)

معمولا صفحه لاگین به صورت زیر است:

پس از ورود بر روی جدول با نام wp_users کلیک کنید.

توجه داشته باشید که wp پیشوند بانک اطلاعاتی است و ممکن است متفاوت باشد. ولی نام users همیشه ثابت است. این پیشوند در فایل wp-config.php قابل مشاهده است. در مرحله اول که اطلاعات این فایل را مشاهده کردید، مقداری پایین تر از جایی که مشخصات بانک اطلاعاتی را برداشتید، پیشوند بانک اطلاعاتی نیز قابل مشاهده است.

خوب در اینجا لیست تمام User های وردپرسی خود را مشاهده می کنید. ما قصد ریست کلمه عبور کاربر admin را داریم. پس روی Edit در بخش مشخص شده کلیک کنید.

کلمه عبور جدید خود را در بخش مشخص شده وارد نموده و گزینه Function را هم بر روی MD5 ست نمائید. پس از اتمام کارها بر روی گزینه Go کلیک کنید.

مرحله سوم: پس از ریست کلمه عبور، تنها کار باقی مانده لاگین با مشخصات جدید است. به صفحه ورود به پیشخوان وردپرس رفته و مشخصات جدید را جهت ورود وارد نمائید.

کار تمام است. راه های دیگری نیز جهت ریست کلمه عبور وردپرس وجود دارد که بعضا نیاز به آگاهی از Syntax کدهای PHP یا کار با CLI در وردپرس دارد. ساده ترین راه همینی است که برایتان قرار دادیم و در تمامی موارد هم نتیجه تغییر کلمه عبور موفقیت آمیز خواهد بود. در صورتی که سوالی در ارتباط با این دانشنامه داشتید، از طریق بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

موفق باشید.

author-avatar

درباره میلاد خوشدل

کارشناسی رشته مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد رشته ی معماری کامپیوتر 8 سال تجربه کاری در زمینه امنیت و تست نفوذ و در حال حاضر نیز به عنوان محقق امنیتی در یک شرکت معتبر داخلی مشغول به کار هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 11 =